1. setkání členů skupiny Liberec včera a dnes 8.12.2023

13.12.2023
foto Radek Ptáček
foto Radek Ptáček
Spolktrio
Spolktrio
Tomáš Janků (foto André P. Schwarzkopf Profoa)
Tomáš Janků (foto André P. Schwarzkopf Profoa)
Radek Ptáček (foto Petr Kolín)
Radek Ptáček (foto Petr Kolín)
Ivan Rous (foto André P. Schwarzkopf Profoa)
Ivan Rous (foto André P. Schwarzkopf Profoa)

První setkání milovníků Liberce tohoto druhu jsem uspořádal během adventního týdne Paláce Liebieg 

společně s Komunitním střediskem Kontakt. 

Na úvod večera vystoupila skupina Spolktrio a při vystoupení si pokřtila své nové CD.

 potom jsem promítl fotografie z adventů minulých let a to hlavně trhy před radnicí, a také různé zimní fotografie již archivované na našem webu Liberec v minulosti a současnosti.

Následovalo promítání fotografií Radka Ptáčka, který donesl zároveň na ukázku i několik svých obrazů.

V té době jsem již věděl, že večer neproběhne ideálně, neboť již čas silně pokročil. Promítl jsem video se zimními srovnávačkami a dal prostor dalšímu hostovi a to Tomáši Krebsovi z Boveraclubu, ten si přinesl krásnou prezentaci s fotografiemi , které za svůj život nafotil Erwin Cettineo a také krátce pohovořil o klubovně a archivaci fotografií.

Po krátké přestavce a dalším vysoupení Spolktria, vysoupil Ivan Rous ze Severočeského muzea a pohovořil o plánované knize, která bude vydána ke 150ti letům našeho muzea.

Na závěr vystoupil Petr Kolín s informacemi o historii a vývoji archivnictví na Liberecku.

Večer zakončilo opět Spolktrio. A já jsem svoje hlavní video s nejnovějšími srovnávačkami vypustil a raději vložil jen na Facebook a nyní i na YouTube

Co říci závěrem?  Sešlo se nás opravdu hodně, ale vzhledem k tomu, že to bylo první a trochu improvizační setkání, byly jisté nedokonalosti asi i očekávané. 

Večer se příliš natáhl, já jsem použil zbytečně složité přechody ve videích a vzhledem k tomu, že jsem to nemohl dopředu vyzkoušet, tak jsem až na místě zjistil, že to při přehrávání a přenosu na projektor kostičkuje a tudíž kazí celkový dojem.

Pokud bude nějaké další setkání, tyto nedostatky se nesmí opakovat. Bude dán jasný harmonogram v celkovém trvání do 90ti minut. Snad anketa, která momentálně probíhá na facebooku, ukáže víc.

Tak snad někdy příště na společném setkání.

Moc děkuji Komunitnímu středisku Kontakt za umožnění setkání.

Tomáš Krebs (foto André P. Schwarzkopf Profoa)
Tomáš Krebs (foto André P. Schwarzkopf Profoa)
Petr Kolín (foto Radek Ptáček)
Petr Kolín (foto Radek Ptáček)

Foto Radek Ptáček

pohodový večer plný hudby Spolktrio, fotek a obrazů ...v PALÁC Liebieg v Liberci prosinec 2023

krásný večer plný fotek ,obrazu ,hudby a zajímavých vystoupení Petr Kolín a dalších hostů... Tomáš Krebs, Ivan Rous- díky za pozvání Tomáš Janků ,že jsem mohl vystavit obrazy a ukázat fotky a velké díky za krásné hudební vystoupení Spolktrio ( Eva Čermáková. Markéta Ježková) 8.12. v PALÁC Liebieg a děkujeme Soňa Šrůtková a pomoc a všem návštěvníkům ... (komentář Radek Ptáček)

Tenhle pán, co stojí za mnou, Tomáš Janků, no hádejte, ten uprostřed, to je moc šikovný člověk. Nejenže věnuje spoustu času při tvorbě obsahu skupiny Liberec v minulosti a současnosti svolal přes 100 lidí a sám uspořadal poprvé takhle velikou akci, ale dnes dokonce připravil promítání našich dvou klipů k živému vystoupení kapely Spolktrio. To jsem ještě nezažila Já bych to tak chtěla vidět z publika! Moc děkujeme a všem přejem dobrou noc Hraní zase až příští týden, tak si zatím pusťte Jablíčko a Pláč stromů buď zde na fcb

(foto a text Eva Čermáková)

fotogalerie od André P. Schwarzkopf Profoa

jen se to z 90 minut  protáhlo na 195min -  bylo toho moc (komentář od André P. Schwarzkopf Profoa)

odpověď Evy Čermákové - Nevadí, je to zkušenost, takhle jsi zjistil, že máš materiál na několik večerů. Můžeš je tematicky odlišit, udělat celé odpoledne pro rodiny s dětmi apod. Má to svělý potenciál na oživení a propojení Liberce. To tu moc chybí. Jen tak dál Rádi zase přijdeme

fotogalerie Petr Kolín

Pátek večer patřil v Paláci Liebieg krásným fotografiím, obrazům, povídání o historii a hudbě. Úžasné setkání. Moc rád jsem se přidal k Ivan Rous Radek Ptaček Tomáš Krebs Tomáš Janků a Spolktrio. 

(komentář Petr Kolín)