Liberec - normalizace a rok 1989

25.08.2022
z knihy Nejdřív tanky, potom pendreky,autor Luboš Příhoda. (archiv Ing. Rudolf Kittler)
Leoš Kobr: Šalďáček, vypuštěný bazén vodotrysků. Úplně vpravo podchod na Mírák (podle reklamy na Komunální služby města Liberce). Celestýn vyhořel.
Leoš Kobr: Šalďáček, vypuštěný bazén vodotrysků. Úplně vpravo podchod na Mírák (podle reklamy na Komunální služby města Liberce). Celestýn vyhořel.
Věra Kočová : Na Šaldově nám., tam kde dnes stojí Plaza. Na rohu byly polotovary. Chodili jsme tam velmi často, velký výběr a cenově také dobré. Jaroslav Hůlka:  Ano souhlasím. Jsou tam polotovary. Kupoval jsem tam čevabčiči. Výborné mňamka
Věra Kočová : Na Šaldově nám., tam kde dnes stojí Plaza. Na rohu byly polotovary. Chodili jsme tam velmi často, velký výběr a cenově také dobré. Jaroslav Hůlka: Ano souhlasím. Jsou tam polotovary. Kupoval jsem tam čevabčiči. Výborné mňamka
Stará paní Macková, Romka, která prodávala za totality, ale i po roce 1990, před Dunajem a na jiných místech Liberce křen, květiny a zavařené houby. Byla kamarádka mé babičky… Především ti starší, si na ni budou pamatovat. Bydlela u libereckého hlavního nádraží. V dobé, kdy se narodila, myslím, že někdy kolem roku 1920, slovenští občané, včetně Romů, jezdili na práci do USA a tam ji musela její matka počít s indiánem a pak se vrátili s rodinou na Slovensko. Ona vypadala jako pravá indiánka…, takové ty, co kouřily fajfky.  (komentář Patrick Sébastien)
Stará paní Macková, Romka, která prodávala za totality, ale i po roce 1990, před Dunajem a na jiných místech Liberce křen, květiny a zavařené houby. Byla kamarádka mé babičky… Především ti starší, si na ni budou pamatovat. Bydlela u libereckého hlavního nádraží. V dobé, kdy se narodila, myslím, že někdy kolem roku 1920, slovenští občané, včetně Romů, jezdili na práci do USA a tam ji musela její matka počít s indiánem a pak se vrátili s rodinou na Slovensko. Ona vypadala jako pravá indiánka…, takové ty, co kouřily fajfky. (komentář Patrick Sébastien)
...železná pěst socialismu.. (foto Petr Šimr)
...železná pěst socialismu.. (foto Petr Šimr)